Drobečková navigace aneb kde se nacházíte

Domů > Literatura > Knihy > Jak to vidí Bill

Jak to vidí Bill

Jak to vidí Bill

Je nám velkou radostí oznámit Vám, že došlo k vydání nové knihy z množství literatury AA. Konkrétně jde o tento titul, který je výběrem článků a dopisů spoluzakladatele AA Billa W. Český překlad této knihy se již nějakou dobu pohyboval mezi členy, nyní je však k dispozici oficiální vydání se schválením a licencí z GSO v New Yorku. Také jde o úplně první knihu, která byla vytištěna na území České republiky a hrazena zcela samostatně ze zdrojů AA v České republice, tedy z dobrovolných příspěvků skupin a prodeje knih Anonymní alkoholici a Dvanáct kroků a dvanáct tradic, které byly původně vydány v USA z rozpočtu celosvětového fondu literatury AA.

Kromě možnosti objednání knihy emailem si ji můžete koupit na větších setkáních AA, jako jsou Krokové semináře nebo sjezdy, kde bude rovněž k dispozici.

A zde je krátký úryvek z knihy, článek 245:

„Nahoře na Aljašce měli dva prospektoři chatu a v ní bednu plnou lahví whisky. Bylo to nedaleko Point Barrow. Jednou se zhoršilo počasí a venku bylo padesát pod nulou. Tito zlatokopové se opili a nechali vyhasnout oheň. Unikli smrti umrznutím jenom o vlásek, protože se jeden z nich vzbudil a opět rozdělal oheň. Motal se venku okolo chaty a hledal nějaké palivo pro oheň. Nahlédl také do prázdného sudu, který byl naplněný zmrzlou vodou. V ledu na dně sudu zahlédl nějaký červenožlutý předmět. Když prospektoři led roztavili, zjistili, že tím předmětem je kniha Anonymní alkoholici. Jeden z nich si jí přečetl a vystřízlivěl. Podle legendy to byl zakladatel jedné ze skupin na dalekém severu.”

Sekundární navigace